Zastanawiasz się nad korekcją wad wzroku? Sprawdź, jak się je leczy

Zainteresowany femtoLasik Kraków? Kliknij tutaj.

Laserowa korekcja wzroku to dzisiaj standardowa forma korekty hyperopii, myopii, presbiopii i astygmatyzmu, aczkolwiek niewiele pacjentów jest świadomym tego, że zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy kilku technik.

Plusy zabiegu FemtoLASIK – błyskawiczny powrót do codziennych czynności

Zabieg FemtoLASIK (często zwany także All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, pod każdym względem bezpieczna, a jednocześnie, a zarazem nie wywołująca bólu metoda korekty takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i u niektórych pacjentów starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – sprawny lekarz optometrysta jest w stanie zrealizować go w kwadrans. Plusem tej metody jest to, że pacjent niesłychanie szybko odzyskuje ostrość wzroku – zasadniczo w przeciągu dnia od zabiegu może wznowić swoje powszednie czynności. Zabieg rozdzielony jest na 2 etapy i przeciwnie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy pomocy skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku przy pomocy lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości blisko 0,1 mm, a w kolejnej fazie ma miejsce formowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Pewnym wariantem metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta przygotowuje topografię rogówki i na jej podstawie rozplanowuje kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których układ optyczny charakteryzuje się nieszablonowym kształtem.

Zabiegi LASEK oraz EBK

Rzadziej stosowane sposoby korekty wzroku to między innymi:
EBK, w którym po znieczuleniu oka zdejmowany jest z rogówki nabłonek (regeneruje się on później naturalnie), a w następnym kroku kształtuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, jako że nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże zastosować wyłącznie do korekcji nieznacznych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z rozmaitych przyczyn nie jest wskazane wykorzystanie zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]