W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o magnetoterapia urządzenia, uzyskasz na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje również obrzęki, poprawia krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]