Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać piękny uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – zauważalne efekty już po 3 zabiegach

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby wybielające (paski, soda oczyszczona, żele), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po kilku zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Potem za pomocą specjalnego szablonu ustala się odcień zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Świetne efekty zapewnia również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.