Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Zainteresowany leczeniem starczowzroczności Kraków? Zajrzyj w to miejsce.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia na nieduże odległości, co praktycznie uniemożliwia korzystanie z notebooka i telefonu komórkowego, czytanie gazet, rozwiązywanie krzyżówek oraz wykonywanie wielu codziennych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zaburzenia zdolności oka do akomodacji bądź jej całkowitej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie okularów, jednakże rodzi to trudności. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, a modele progresywne przeważnie nie są tanie. Doskonałym wyjściem może być wobec tego pozbycie się presbiopii w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest potrzebna?

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć licznych komplikacji przy podejmowaniu się powszednich, najprostszych czynności. Ludzie cierpiące na tę chorobę (należy podkreślić, iż nieraz pierwsze symptomy presbiopii ujawniają się niedługo czterdziestce) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z telefonu, jak również dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia odczytanie opisu towaru) czy podróżami komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z planów jazdy). Na domiar tego, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę wadę uciążliwe. Trzeba także pamiętać, że wada ta się cały czas pogłębia, a każde następne 2 lata lata przynoszą w większości wypadków osłabienie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie sposoby są możliwe?

Oprócz korekty z użyciem szkieł korekcyjnych, dostępne jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność zakładania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także drogą ku temu, żeby w czasie pojedynczego zabiegu całkowicie uwolnić się od wady w obu oczach.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]