Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś jednak, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować nam, że zabiegi będą w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich narzędzi, dzięki czemu lekarz jest w stanie dotrzeć do głęboko położonych partii uzębienia. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie sprzętów. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Oprócz narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora przed oczami stomatologa, ograniczając prawie całkowicie ryzyko wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest także mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie wizyty oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe a NFZ

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie zawsze będzie ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, warto udać się do lekarza dysponującego odpowiednimi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w sieci.