Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyły zawieszone PM10, roztocza, spaliny samochodów, sadzę czy bakterie i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu oraz energooszczędne.