Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/ przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o laserowej korekcji wzroku.

Praca w różnorodnych zawodach, wygoda w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle wzrasta, do czego przyczynia się zapewne lepsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz niezwykle nikłe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji. Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, gdyż są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej centrum osiąga się imponujące rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można natomiast usunąć problem dalekowzroczności. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego podczas procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego modelowania, a zarazem zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Istotne to przede wszystkim mała inwazyjność, skuteczność, precyzja i minimalne ryzyko komplikacji. Należy wspomnieć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba mieć świadomość tego, iż w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę czy schorzenia oczu jak przykładowo zaćma.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]