Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce uzyskasz tu.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem często ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o zbliżających się wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis opracowany specjalnie dla turystów

Żeby pokazać przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka wyszukają schroniska, hotele i motele, galerie i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Oprócz tego dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar małopolskiego folkloru.

Katalog konsulatów i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne ciekawe miejscowości. Informacje zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Niezmiernie przydatna dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po Polsce.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego