Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Chcesz kupić filtry hepa h13? Wejdź na https://bit.ly/30JZFb0

Powiedzmy prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (np. w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły PM2.5 oraz pyłki roślin

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w urzędach, domach czy biurach znakomicie sprawdzą się filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, spaliny czy sierść zwierząt. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali charakteryzującą się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba spełnić wysokie normy sterylności

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a solidna obudowa, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na efektywną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy czystości powietrza, jak na przykład w przemyśle energetycznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46