Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz odbiór starych mebli

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych powodów. Przeważnie chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, by nie zajmowały przestrzeni domu. Szkopuł jednak w tym, iż po wielu miesiącach również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, iż zwykłe korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, aby pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy też, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania i poddasza.

Wywóz starych mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak stare meble, części stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalną utylizację zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko świadczą również fachowe wsparcie przy sprzątaniu poddasza, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do PSZOK-u lub podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być trafić na składowisko lub być spopielone. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się na ogół do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem służą do złożenia nowych garderób, stołów albo regałów.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]