Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Więcej o uszczelnianiu okien drewnianych na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna chronią dom przed wilgocią i chłodem, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie możliwe mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]