Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Dowiedz się więcej o usuwaniu wirusów WP.

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz stron tworzonych z jego użyciem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania strony malware, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Strona internetowa wysyła spam? Logowanie jest uniemożliwione? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? To tylko kilka z możliwych oznak wskazujących na zainfekowaną stronę. W takim przypadku konieczne jest natychmiastowa reakcja w celu zlikwidowania źródła infekcji i przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć specom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie malware WordPress – wnikliwe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowy przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, jak również kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują też konieczne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Eliminacja wszelkich następstw cyberataku nie gwarantuje, że analogiczna sytuacja nie nastąpi za kilka miesięcy, stąd istotne jest regularne uaktualnianie CMS-a i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]