Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Nie każdy śmieć może trafić do typowego zbiornika na odpady komunalne. Przyczyny tych regulacji bywają rozmaite – czasem śmieci są po prostu zbyt duże, innym razem nie jest to zgodne z wprowadzonymi w Polsce przepisami. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi odpadami? Powinniśmy przetransportować je do najbliższego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi pracować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w największych miejscowościach możemy niekiedy wybrać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest tylko dla osób, które dysponują swoim autem i dużą ilością niezagospodarowanego czasu. Reszta słusznie zrobi, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz remonty – dlaczego warto wypożyczyć kontener na śmieci?

Podczas przeróżnego rodzaju robót generowane są niestandardowe odpady. Zazwyczaj są to przebudowa nieruchomości oraz – idzie najczęściej o pokaźne wolumeny gruzu, jak również pudeł po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest też znakomitym rozwiązaniem, jeżeli planujemy sprzątanie strychu – wtedy pomieścimy w nim wszystkie zalegające od dłuższego czasu niemodne meble, zepsute urządzenia i sprzęty. Roboty budowlane czy opróżnianie strychów staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna pomieszczania do kontenera podłączymy specjalny rękaw, dzięki któremu bezpiecznie przeniesiemy odpady bez potrzeby męczącego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć sprzątanie strychów i piwnic lub wywóz śmieci?

Wywóz różnorodnych odpadów, ale również sprzątanie strychów, to usługi świadczone m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o wybranej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie napełnia starymi meblami lub odpadami budowlanymi. Pojemnik jest później odbierany z posesji, a jego zawartość transportowana jest do miejsca, w którym zostanie przetworzona zgodnie z aktualnymi przepisami.