Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Zamów regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale też zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje problemy z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać fachowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]