Najlepszy hosting dla WordPress? Wybierz dyski SSD i bezpieczeństwo danych

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Quick.Cms, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy posiadają umiejętności postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Z jakiego powodu WordpPress jest tak popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym bez trudu i w mgnieniu oka można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnio także sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale przeważnie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także administratorom portali społecznościowych. Fundamentalną zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość stosowania tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie modyfikować wygląd strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu backupu, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy bądź śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Należy podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest za darmo! WordPress skupia potężną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd także cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać hosting dla WordPress?

Szukając hostingu strony dla WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który ma odrębna usługę dla tego systemu zarządzania treścią. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Trzeba wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i skutecznych dysków SSD, cyklicznie tworzy backup danych, zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii oferuje dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest również możliwość kupna i zastosowania certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do monitoringu działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o klarowny i wyważony cennik.