Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Złamanie zęba, martwica, daleko posunięta próchnica, zapalenie miazgi bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, że z reguły w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u wielu pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tego typu terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Inicjujący etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, dlatego leczenie kanałowe wymaga użycia skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zębowy ceramiką, materiałem kompozytowym, metalem szlachetnym albo cementem szkło-jonomerowym.

Wybierz dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać rzetelnego dentystę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala lekarzowi na wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie będą już potrzebne.