Kwalifikacje zawodowe i personalne można rozwinąć – o coachingu

Szukasz więcej wiadomości o sesjach coachingowych? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na http://tinyurl.com/y74vvb57

Kompletne wykorzystanie swoich możliwości może być niełatwe. Nieraz przyczyną trudności są kwestie psychologiczne, kiedy indziej po prostu nie posiadamy motywacji. Niezależnie od powodu, takie przeciwności bywają bardzo dokuczliwe i w wielu przypadkach hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest nierzadko jest niemożliwe lub przynajmniej niezmiernie trudne. Z tej przyczyny warto skorzystać z doświadczenia ekspertów. Tym bardziej, iż techniki, z których korzystają współcześnie coache, w szeregu kazusów są niesłychanie efektywnym narzędziem w pokonywaniu przeszkód blokujących drogę do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie problemy analizuje coach?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Aby pojawiły się zakładane efekty, na starcie najważniejsze jest z całą pewnością uformowanie dwustronnego zaufania i swoistego typu zrozumienia. W toku pierwszych spotkań – które można przeprowadzić za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów bądź przez telefon – coach pozna też cele, umiejętności i cechy charakteru swojego klienta oraz omówi z nim plan działania. Podczas współpracy zwykle odbywa się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), trwających mniej więcej 1,5 godziny. Zamykająca sesja to natomiast sposobność do ewaluacji działań i sprawdzenia, jak klient upora się z konkretnymi przeszkodami w pojedynkę. To, jakie zagadnienia będą poruszane podczas sesji coachingowych zależy od zamierzeń klienta – może to być wzrost jego efektywności bądź podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Coaching – poszerz swoje kwalifikacje personalne albo zawodowe

Na coaching warto zdecydować się w wielu przypadkach. Jedną z najistotniejszych pobudek przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest chęć kompletnego zagospodarowania własnego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi również w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, m.in. ucząc, w jaki sposób oswajać obawy oraz wzmagając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]