Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Lokal na chrzciny Kraków - tu sprawdzisz korzystną ofertę.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą wielką familijną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzone dziecko, dlatego też troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było idealne. Przygotowanie chrzcin może być jednakże niełatwym zadaniem, zwłaszcza gdy na chrzest zaprasza się dużą liczbę krewnych i znajomych. Tutaj otrzymasz kilka porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Organizacja chrztu – co należy mieć na uwadze?

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się od razu po urodzeniu malucha, częstokroć wręcz tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzest przeistoczył się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, zatem jest planowany przeważnie 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na wnikliwe rozważenie głównych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której odbędzie się obrzęd, jak również ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień chrztu należy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich obiadu i noclegu, gdy będą przybywać do nas z przeróżnych krańców kraju. W wysłanych zaproszeniach zalecamy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do obliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się też określić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Rodzina zwykle skupia się na zabawkach, tymczasem rodzicom większą radość sprawią praktyczne podarki, jak chociażby wózek dla dziecka, zestaw ubrań bądź fotelik do auta.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziny dziecka, z tej przyczyny nie każdy uczestnik ceremonii w kościele mógł być zapraszany na odświętny poczęstunek. Obecnie standardem jest już wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Analizując oferty lokali, w których można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko odnajmują cudownie udekorowane wnętrza, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu korespondujące z charakterem obiadu i który zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia odbędzie się latem, radzimy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf zrobi śliczne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą szaleć na dworze. Ważny jest dodatkowo taki wybór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu albo zarezerwowanego noclegu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]