Jak przygotować komunię dziecka?

Lokal na komunie - sprawdź informacje o ofercie na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, ponieważ to na ogół pierwsza rzeczywiście poważna zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, iż wszyscy zaproszeni skupieni są wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice pragną, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Sala na komunię – zarezerwuj od razu jak będzie ustalona data wydarzenia

Już przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy podejmą rodzinę w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Obiad dla gości w domu jest najczęściej możliwe wówczas, jeśli organizujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się czasem do stu gości, wskutek czego przeważnie organizowane są w salach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli pragniemy zarezerwować najładniejszy lokal, polecamy wziąć się za poszukiwania sali, jak tylko zostanie wyznaczona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym istotnym problemem może być także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, toteż warto wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu menu na komunię. Kluczowe jest także to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja komunii – zamów fotografa i animatora

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale i następującą później zabawę gości. Obyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna musi więc wyróżniać się prześlicznymi, schludnymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, warto wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który zajmie dzieci ciekawymi grami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych typów prezentów, przykładowo zabawkowych pistoletów czy quada.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]