Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz także posiadają wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać bardzo ciepłych dań, napojów wyskokowych i palenia papierosów. Ważne będzie też stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort i opuchliznę.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia chorych – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na istotne wskazówki.