Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu, odnowienie mieszkania, sprzątanie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich przypadkach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zorganizować przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to również najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, trawników, parkingów czy dróg wewnętrznych.