Detektyw – pomoże nie tylko zdradzonym małżonkom

Usługi prywatnych detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo przydatne też dla przedsiębiorców – umożliwiają np. sprawdzenie czy zatrudniony będący na zwolnieniu lekarskim naprawdę jest niezdolny do pracy lub czy informacje zawarte przez niego w zgłoszeniu o pracę są prawdziwe. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać detektyw i w rozstrzygnięciu jakich problemów może być pomocny.

Detektyw – wymagania

Nie każdy może wykonywać pracę detektywa. Żeby legalnie działać w tym zawodzie, trzeba posiadać odpowiednią licencję, którą otrzymuje się po zaliczeniu państwowego egzaminu. Wspomnijmy jeszcze, iż osoby podchodzące do egzaminu muszą również spełnić uprzednio określone wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie minimum średniego wykształcenia, obywatelstwa jednego z krajów wchodzących w skład UE i świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji. Wymogiem jest również bycie osobą niekaraną, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy poprosić o pomoc detektywa?

Większość zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego rodzaju spraw rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi jeśli podejrzewamy, iż nasz partner nie jest wierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic naszego dziecka właściwie sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam także ustalić faktyczną wysokość dochodów byłego małżonka, co jest bardzo przydatne podczas spraw mających wyznaczyć wysokość zasądzonych alimentów.