Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie wszystkie choroby uzębienia można wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku potrzeby umieszczenia implantów lub mostów, uszkodzeń kości, dużych ubytków zębów i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Które techniki bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Warto zatem napisać kilka słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie na pewno to, aby stosował on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Spore znaczenie ma także atmosfera w gabinecie i stosunek dentysty do pacjentów – sporo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub wśród znajomych.