Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Sporo śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po zapełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do utylizacji.