Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Na domygoralskie.com uzyskasz więcej informacji o domy góralskie projekty.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy murowane. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, że zainteresowanie nimi powoli rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie styl – dopasowują się zarówno do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne okazuje się też to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych materiałów. Drewno potrafi również pochłaniać fale wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy lepiej sypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Najczęściej wybierane projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna te przywodzące na myśl góralską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, a sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić także, kiedy chcemy wznieść je poza Podhalem.

Jakiemu architektowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według jakiego został wybudowany. Z tego względu stawiając na takie rozwiązanie, warto sprawdzić dotychczasowe projekty twórcy i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze również dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje obiekt – dzięki temu wszystko skończy się szybciej.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]