Profile aluminiowe – kluczowe atuty

Jeśli chcesz kupić profile aluminiowe, zobacz tutaj.

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w architekturze surowców. Do jego plusów zalicza się w szczególności niewielka gęstość, która powoduje, iż wyprodukowane z niego części nie są ciężkie – a to umożliwia wyprodukowanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Wykazuje niestety pewne minusy – bez domieszek nie jest bardzo odporne, dlatego w architekturze raz pozostałych gałęziach gospodarki wykorzystuje się zwłaszcza jego stopy, które charakteryzują się sporą wytrzymałością przy zachowanej niedużej masie. W budownictwie najchętniej stosowanymi częściami są pręty i profile aluminiowe. W jakich celach więc konkretnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w rozrywce

Profile aluminiowe to doskonały materiał do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się na przykład stanowiska targowe, wiaty handlowe i imprezowe, a także mobilne estrady. Na ich popularność w szczególnym stopniu wpływa ich lekkość i wytrzymałość, lecz też łatwość projektowania konstrukcji i fakt, że bez problemu możemy nadać im potrzebny wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody takie jak malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą być pokryte lakierem o wybranym kolorze na długi okres, bo nałożona tak farba jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Inne zastosowania profili aluminiowych

Oprócz konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane również w innych branżach. Świetnie zdają egzamin jako elementy różnego typu sprzętu sportowego, samochodów lub maszyn. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w wojsku, przy budowie przeszklonych obiektów budowlanych, w produkcji balustrad oraz płotów, a także w transporcie drogowym. Należy również wspomnieć, iż profile aluminiowe są często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny czy AGD.

Siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]