Jak stosuje się szalunki?

Więcej o szalunkach Kraków na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Z reguły wykorzystuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, żeby właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie otworów na okna, bramy oraz drzwi. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak mogą nabyć je inwestorzy.

Rodzaje szalunków

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, która po rozebraniu może być wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większa część wykonawców i inwestorów decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki produkuje się ze sklejki, drewna lub metalu, jak również łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Z reguły jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a całą strukturę scalają głowice ze aluminium lub stali, narożniki, belki i łączniki.

Wynajęcie szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa często zajmujące się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących postawić pojedynczy obiekt oraz zespołów, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi. Zakup wszelkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku nie byłby opłacalny . Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]