Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Znajdź ekologiczne domy drewniane

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]