Efektowne baseny kąpielowe

Zobacz, gdzie nabyć baseny, wejdź na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa lub pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia liczba typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też halę basenową czy ogród. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich artykułów jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]