Akcesoria szalunkowe – można zamówić je online

Sprawdź, gdzie kupić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i są dostępne w rozsądnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]