Montaż drewnianych paneli podłogowych

Szukasz podłóg drewnianych? Odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w domu. Należy zatem zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]