Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Skieruj się w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wycieczki w Alpy Austriackie.

Entuzjaści gór, którzy poznali już na wylot wszelkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, koniec końców zaczynają szukać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najpopularniejsze szczyty Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia rozciąga się kilka państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których zdobyciu marzą alpiniści z całego globu, to na przykład Dom – 4545 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger oraz Piz Badile. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest kilka ciekawych ofert kierowanych do pasjonatów gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już zręczność w jeździe na nartach i utrzymują wystarczającą wydolność fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na zdobycie wiedzy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka podstaw prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Niekwestionowaną zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w niedużych, maksymalnie siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się pamiętnym doznaniem, przynoszącym radość z przełamywania własnych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]