Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Aktywne wyprawy - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwa typy ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy każdy dzień urlopu pragną zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują atrakcyjne propozycje wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – świetna okazja, żeby nabyć kolejne kwalifikacje

Aktywne wycieczki to sumiennie przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy pragną zobaczyć różne regiony naszego kraju i świata z całkowicie nowej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwykły wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego fotela na patio wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to dodatkowo pierwszorzędna okazja, by nabyć przydatne kwalifikacje, gdyż częstokroć łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do poznania reguł przetrwania w określonym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują strategie survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Należy również podkreślić, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko polskie góry – na aktywnych wyprawach zwiedzisz egzotyczne rejony

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to najczęściej wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących globtroterów – bez problemu poradzą sobie także podczas wyprawy w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]