Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Pełna oferta skitur.

Większa część turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam z reguły tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego relaksu w górskiej chacie z drewna i przelotnego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, ale bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obytych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Gdzie udają się pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są niewątpliwie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam doskonałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa okaże się dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]