Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Szczegółowe wiadomości na temat kursu zimowej turystyki wysokogórskiej. Przekonaj się!

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są urzekające. Właściwie co kilka tygodni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przeszkolenia wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich możliwości. Stąd miłośnikom gór wysokich chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w plenerze w małych grupach

Najlepszą drogą, by nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są konieczne w razie rozmaitych nieprzewidzianych zdarzeń. Szkolenie omawia też zasady prawidłowego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma duże doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które z reguły nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni sprawnie opanować pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]