Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Wosk do podłóg zamówisz na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do ochrony drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. To surowiec popularnie stosowany do wyrobu elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Z kolei środki stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie zestawione składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest znacznie bardziej odporny na zniszczenia i zużycie. Warto jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w należyty sposób – myć preparatami na bazie wosków i olejów.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]