Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Dowiedz się, gdzie kupić bagażnik bazowy, wejdź na http://tinyurl.com/y4avg8c8

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, gdyż posiada opływową budowę. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz sam montaż powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem kajaki, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]