Z czego wykonuje się rękawice na motor?

Dowiedz się, gdzie zamówić rękawice na motor, wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Zakup rękawic stanowi zwykle najniższy wydatek na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój strój, jednakże ich odpowiedni dobór jest niezmiernie istotny. Liczni znawcy uważają, że są one wręcz fundamentalnym – obok, rzecz jasna, kasku – elementem motocyklowego wyposażenia. Podczas upadku ludzie bezwiednie podpierają się dłońmi, wobec czego to one absorbują większość energii uderzenia. Rękawice na motor muszą więc chronić dłonie, ale jednocześnie powinny zapewnić im odpowiednią swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich dobór nie jest więc prostą kwestią. O czym trzeba pamiętać przy ich zakupie? Jak dobrać model, który będzie stosowny do panujących aktualnie warunków?

Rękawice motocyklowe – główne rodzaje

Kupując rękawice na motor, wskazane jest pomyśleć uprzednio o tym, w jakich okolicznościach będziemy je wykorzystywać. Jest parę rodzajów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe przystosowane są głównie do wymogów kierowców lubiących agresywną jazdę. Jeżeli tymczasem wolimy wolniejszy styl jazdy, powinniśmy postawić na rękawice turystyczne lub miejskie (te pierwsze są uszyte tak, by zapewnić wysoki komfort w trakcie długodystansowych tras). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni natomiast kupić rękawice cross, które dedykowane są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być używane do poruszania się po nawierzchniach asfaltowych. Poza tym całkiem odrębnym typem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które zapewnią ciepło i ochronę dłoni w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice motocyklowe – wybierz te, w których wykorzystano wytrzymałe materiały

Wybierając rękawice na motor warto obligatoryjnie sprawdzić, z jakich materiałów są one uszyte. Zalecamy te wyprodukowane ze skóry – głównie kangurzej, koziej albo bydlęcej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru i pozostałymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Można również wyposażyć się w praktyczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi przykładowo wkładki, które zagwarantują wygodną podróż również zimą.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]