Wybieramy kombinezon na motor – jedno- czy dwuczęściowy?

Znajdź kombinezon na motor na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Korzystanie z motoru łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nierzadko również z odczuwalnym dyskomfortem. Aby zredukować negatywne oddziaływanie niektórych czynników na radość z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w adekwatną odzież. Kombinezon na motor albo specjalne spodnie wraz z kurtką zatrzymają odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas potencjalnego wypadku wyraźnie zmniejszą prawdopodobieństwo doznania przeróżnego typu kontuzji. Tak jednakże będzie wyłącznie w przypadku, gdy wybierzemy właściwy ich model. Co warto więc nabyć? Na jaki materiał postawić? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na te kwestie odpowiemy w tym artykule.

Jednoczęściowy kombinezon na motocykl – nie dla każdego motocyklisty

Kombinezony motocyklowe jednoczęściowe preferują zwłaszcza uczestniczący w zawodach sportowych, profesjonalni motocykliści, oraz osoby sporadycznie podróżujące na dalekich trasach bez długich przystanków. Dają one najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie komfortu ich nakładania, ale i chodzenia się w nim pieszo, m.in. odwiedzanie w nim toalety może być ogromnym problemem. Dlatego motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, bez wahania powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on odpowiednią w większości przypadków ochronę, a jednocześnie łatwiej jest go zakładać i zdejmować.

Kombinezon motocyklowy – zwróć uwagę nie tylko na jego krój

Budowa kombinezonu na motor to jednak nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo kluczowy jest materiał, z którego jest on wyprodukowany. Tu można wybierać w zasadzie skórę oraz specjalne materiały tekstylne. Kombinezony skórzane dają względnie małe możliwości wentylacji, ale wspaniale ochraniają w czasie upadku. Trzeba jednak zaakcentować, że poniektóre tekstylia – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem radzą sobie tak samo dobrze, a zarazem mają lepszą wentylację.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]