Poznaj różne rodzaje kontenerów

Więcej o kontenerze na gruz

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także gruz, złom – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady większych gabarytów

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów i firm transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]