Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Problem pułu zawieszonego w atmosferze zagościł już w świadomości każdego Polaka i z rzadka bywa marginalizowany. Obywatela naszego kraju zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, wyraźnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na krajowym rynku

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest ryzyko obecności dużego stężenia PM10 oraz PM2,5, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania narażeni są przede wszystkim mieszkańcy większych aglomeracji miejskich i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak przykładowo Blueair, LIFAair bądź Webber, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co ważne, poza filtrowaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, często mają one również inne dodatkowe funkcje.

Rodzaje i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez problemu dostaniemy urządzenie najlepsze do danej objętości pomieszczenia. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, dlatego swobodnie można je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą powodować liczne choroby czy też reakcje uczuleniowe, a także szkodliwy formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym umożliwia głębszy sen. Niektóre oczyszczacze mają również detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.