Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Mopy płaskie z wyciskarką zamówisz na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli idzie o trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – czym się charakteryzują?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć posadzki. Niemal równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza mycie posadzek. W trakcie czyszczenia ogromnych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]