Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Sprawdź, gdzie kupić części Citroen Kraków

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz w szczególności za pokaźną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, Jumper, C7, C8, Xsara, Nemo, Saxo i Xantia. Oczywiście, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, zatem właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku warto na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, olej silnikowy, płyn hamulcowy oraz czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają także elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak tanio i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zakupić przez internet.

Siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]