listwy podłogowe, listwa podłogowa

Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]