Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Toczek do jazdy konnej znajdziesz na horse-trade.pl

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również umożliwiać regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]