Jaką maseczkę jednorazową kupić?

Jeśli chcesz nabyć maseczkę jednorazową, koniecznie wejdź na vitberg.com/firma/sklep/

Z początkiem 2020 r. cały glob ogarnął strach wywołany ekspresowo rozpowszechniającym się nowym koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W ciągu kilkunastu dni zwiększyło się więc zapotrzebowanie na rozmaite produkty ochrony osobistej, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego powinno się używać maskę jednorazową?

Obok płynu dezynfekcyjnego, jednorazowe maski stały się najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony osobistej, niezbędnym głównie pracownikom służby zdrowia, ale także przeciętnemu obywatelowi. Są nie do zastąpienia w trakcie podróży do miejsca pracy oraz wizyt w aptece, sklepie, czyli wszędzie tam, gdzie spotyka się większe skupisko ludzi nam nieznanych. Dlaczego należy je zakładać? Maska jednorazowa zasłania usta oraz nos, tym samym minimalizuje niebezpieczeństwo przeniknięcia patogenów do błon śluzowych. Powszechnie mówi się, że powinny zakładać ją głównie osoby zarażone, aczkolwiek dla zdrowych też są one dodatkową zaporą chroniącą przed możliwym kontaktem z drobnoustrojami i wirusami, które może przenosić osoba zarażona, nie okazująca jeszcze oznak infekcji.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maskę jednorazową można uszyć samemu, aczkolwiek warto nabyć taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących wykorzystywanych w branży medycznej. Jednorazowe maseczki ochronne produkowane fabrycznie cechują się też lepszą solidnością oraz jakością. Ważną częścią takich maseczek są powłoki stanowiące filtr celulozowy. Mają one też gramaturę co najmniej 220g. Nawet jeśli na niezbędne wyjścia po zakupy zdecydujemy się założyć maskę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie powoduje otarć skóry i jest wygodna. Po zdjęciu maseczki stosujmy się do instrukcji użycia, żeby odpowiednio ją zutylizować.

Siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]