drukarki 3D, 3D drukarka

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

W ofercie firmy CadXpert znajdują się tylko urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie i maszyny. Szacuje się, iż używając drukarek 3D i pozostałych urządzeń Stratasys można zmniejszyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny praktycznie o 90%. Nadrzędne założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, nowatorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i łatwą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można uzyskać tożsame makiety, do czego dąży się przede wszystkim w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w przeróżnych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest precyzyjny oraz trwały, a w toku procesu wydruku nie występują zniekształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]