Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Shuttersy w sypialni. Więcej na http://tinyurl.com/yxae4vsp.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można wykorzystać też w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że doskonale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bo to w salonie podejmuje się gości, a także przesiaduje się w nim większą część dnia. Z tej przyczyny wypada zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale również przytulny. Swoboda wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. delikatne jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, jeśli chcemy włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla chorych na alergie

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież duży wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Poza tym shuttersy lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu niż w zagięciach firan, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa dosłownie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecka oraz w kuchni.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]