Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Jeśli chcesz kupić shuttersy, koniecznie odwiedź tę stronę

Projektując aranżację wnętrza, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zwykle wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowość w europejskich domach

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzają się też na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale gros z nas zapewne przyjrzało się im w telewizji bądź w kinie, bowiem te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA oraz w Nowej Zelandii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters – sterowanie kątem lameli bez pomocy łańcuszków

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale wyglądają, ale mają też pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Należy również zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez stosowania sznurów, co właściciele psotnych zwierząt lub rodzice ciekawskich dzieci, które przerwać zwisające linki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]