Blachodachówki – dachy odporne na działanie promieni UV

Jeśli szukasz blachodachówki, koniecznie wejdź na regamet.pl.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę trwałe.

Blacha dachowa – cechy i atuty

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po latach od założenia. Aby jednak cieszyć się tymi atutami, blachodachówki warto kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08